» QUEEN MARY STUART

2. června 2015 v 18:28 | © reign

Celé jméno: Mary StuartPředstavitelka: Adelaide Kane
Národnost: skotskáPoprvé viděna: 1x01 Pilot
Víra: katolička

Mary se narodila v době plné konffliktů, které panovaly mezi Anglií a Skotskem. Ty pokračovaly i po jejím narozením a musela se s nimi vypořádávat po celý svůj život. Po smrti svého otce se jako šestidenní dítě stala skotskou královnou. Protože ještě nebyla schopna sama vládnout, regentkou se stala její matka Mary de Guise, která zoufale hledala vhodného spojence, potencionálního budoucího krále, který by se později stal manželem její dcery. Francie se jevila jako ten správný spojenec, kterého Skotsko zrovna potřebovalo. Jako šestileté dítě byla tedy Mary zaslíbena jako budoucí manželka francouzskému dauphinovi Francisovi, téhož roku také opustila svůj domov a odjela na francouzský dvůr. Pod svá ochranná křídla si ji vzala francouzská královna Catherine a starala se o ni, jako by byla její vlastní. Avšak když francouzský dvůr se už nejevil pro Mary nadále dostatečně bezpečný, byla Mary poslána do ženského kláštera na venkov za účelem skrýt se před Angličany, nepřáteli Skotska.
Její život v klášteře byl pokojný. Naučila se, jak být královnou a chovat se jako správná dáma (naučila se zvyky, správnému chování, tanci), naučila se také 6 jazyků a dostalo se ji pořádnému vzdělání. Život v klášteře ji také naučil dovednostem nepotřeným pro její budoucí fungování coby královny, jako třeba jak se dojí kozy a jak se seká rašelina na oheň (Mary se Francisovi o těchto svých dovednostech svěřuje v 1x01). Všechno bylo skvělé, dokud se ji někdo nepokusil otrávit. Věřilo se tomu, že se jednalo o pokus ze strany Angličanů, takže Mary ihned opustila klášter a vrátila se zpět na francouzský dvůr.
Tentokrát její život u dvora není tak poklidný a bezstarostný. Brzo zjistila, že král a královna Francie nijak nepospíchají na stvrzení spojenectví svatbou mezi ní a Francisem, také zjišťuje, že královna Catherine už k ní není tak přátelská jako kdysi. Vlastně se ukazuje, že ji nemá vůbec ráda. Mary zjišťuje, že pro ochranu své země, nemůže už nadále plně důvěřovat a prosit Francii o pomoc. Ví, že Francisovi může věřit a jeho snaze pomoct - alespoň do určité míry. Rozhodla se, že už nadále nehodlá jen tak sedět a čekat, dokud se francouzský král nerozhodne, že už nastal ten správný čas na to, aby se s Francisem vzali. Mary miluje svou zemi, její lid a je ochotna udělat cokoliv pro jejich ochranu a ujištění jejich a její bezpečnosti.

Mary je dobrosrdečná, obětavá, často velmi tvrdohlavá, netrpělivá a impulzivní. Snaží se o to být co nejvíce spravedlivá a chce se stát silným vůdcem. Je také velmi starostlivá a má silný smysl pro povinnost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama